Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadania online z BALAJCZA – 9.02. & 14.02.

„Liban – Wschód bliższy niż myślisz”

Czwartek, 9 lutego 2023 r.
godz. 8:00-9:00

Beirut downtown cityscape & Mohammad al amin mosque

Liban – kraina winnic, pomarańczowych sadów, zielonych łąk i piniowych lasów. To tu  kultura arabska spotyka się ze śródziemnomorską. Kraj pełen antycznych zabytków, wspaniałych krajobrazów, doskonałej kuchni i uśmiechniętych, gościnnych ludzi.  Wielu z nas Liban kojarzy się wyłącznie z wojną,  tymczasem jego rzeczywisty obraz okazuje się  zupełnie inny  niż ten znany z mediów.

Weź udział w czwartkowym Śniadaniu i dowiedz się:

 • dlaczego Liban nazywany jest Szwajcarią Bliskiego Wschodu,
 • jakie przysmaki libańskiej kuchni są dumą narodową Libańczyków,
 • dlaczego po libańskim weselu bardziej bolą nogi niż głowa,
 • dlaczego libański kawaler nosi obrączkę na palcu,
 • co przyciąga do Libanu polskie pielgrzymki.

O Libanie i jego codziennym życiu opowie:

Maria Błoch – globtroterka i rekruterka w międzynarodowej firmie e-commerce. Posiada bogate doświadczenie międzynarodowe: studiowała w Chorwacji, mieszkała w Bejrucie i pracowała w libańsko-nigeryjskiej firmie – tajniki kultury libańskiej nie są jej obce. Po latach podróży wróciła do Polski i obecnie poszukuje talentów na rynkach brytyjskim, czeskim oraz polskim

Partner spotkania: Sietar Polska

 

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl ; tel.: +48 601 913 446

Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie www.balajcza.pl.
Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 

„Cultural Differences between Brits & Poles”

…with lots of humour and reading between the lines.

Wtorek, 14 lutego 2023 r.
godz. 11:00-12:00

Po co jest ten webinar?

 • Aby przekonać się, że nawet biegła znajomość języka angielskiego nie gwarantuje jasnej i zrozumiałej komunikacji w anglosaskim świecie.

Czego dowiesz się podczas webinaru?

 • Poznasz podstawowe kody komunikacyjne Brytyjczyków oparte o słowa, które rozumiane są inaczej w innych językach europejskich, niż angielski.
 • Pobawisz się w zgadywankę najpopularniejszych osobistości z brytyjskiej historii i popkultury.
 • Dowiesz się, jakie jest poczucie humoru Brytyjczyków oraz skąd bierze się ich specyficzna natura, którą nareszcie zrozumiesz.

Kim jest Małgorzata Ruszkowska?

Nazywam się Małgorzata Ruszkowska, na co dzień uczę języka angielskiego w oparciu o sprawdzone metody coachingowe. Mieszkałam w kilku miejscach na świecie, w tym 9 lat w Wielkiej Brytanii, stąd moja pasja, aby postarać się zrozumieć kulturę anglojęzyczną oraz uczyć, że świat jest piękny właśnie dlatego, że jest różnorodny.

Małgosia uczy w BALAJCZA Linguistic Services języka angielskiego (ogólny i Business English) w grupach na różnych poziomach zaawansowania.

Spotkanie zostanie przeprowadzone w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl
tel.: +48 601 913 446

 • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie balajcza.pl.
 • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.