Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Śniadanie online z BALAJCZA – Ukraina: ludzie, kultura i tradycje

Piątek, 22 kwietnia 2022 r.

godz. 9:00-10:00

Ukraina jest jednym z największych krajów w Europie, walczącym obecnie o swoją niepodległość i demokrację w konflikcie o skali, której nikt nie spodziewał się w XXI wieku. Od początku tej wojny ogromnie wzrosło zainteresowanie samą Ukrainą, a także językiem ukraińskim – od momentu inwazji rosyjskiej 24 lutego popularność tego języka w aplikacji Duolingo zwiększyła się o prawie 500%.

Celem naszego spotkania jest poznać lepiej Ukrainę, jej kulturę, historię, tradycję, ludzi, różnorodność i odkryć ciekawostki z życia codziennego Ukraińców.

Na piątkowym Śniadaniu poruszymy między innymi poniższe tematy.

  • Kultura i ukraińskie tradycje: czego nie wolno robić w trakcie pieczenia babki wielkanocnej?
  • Co oznacza literka „Y” na autach?
  • System edukacyjny: dlaczego magistrem zostaje się w wieku 21 lat?
  • Ciekawostki językowe: jak bardzo język ukraiński różni się od języka polskiego?

O Ukrainie i jej codzienności opowie:

Kateryna Chwiszczuk – trenerka międzykulturowa wielojęzyczna umiejętności miękkich (języki: ukraiński, polski, angielski, francuski), a także trenerka wewnętrzna wspierająca rozwój pracowników w korporacji międzynarodowej. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych korporacjach z klientami głównie z rynków francuskiego i szwajcarskiego w obszarach: finanse, kadry i płace, obsługa klienta. Wspieranie pracowników i klientów poprzez dostarczanie inteligentnych rozwiązań jest jej pasją. Wierzy, że wyzwania to również możliwości. Urodzona we Lwowie, wychowana w Algierii, od 13 lat mieszka w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl
tel.: +48 601 913 446

Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie balajcza.pl.

Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.