Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Śniadanie online z BALAJCZA: “Efektywna komunikacja międzykulturowa”

Dnia 21 lipca 2020 r. firma BALAJCZA organizuje kolejne śniadanie online dla klientów, partnerów biznesowych i współpracowników firmy.

Temat spotkania to: „Efektywna komunikacja międzykulturowa”.

Umiejętność komunikacji z przedstawicielami różnych kultur to jeden z najważniejszych czynników warunkujących nasz sukces na arenie międzynarodowej. Pozwala ona nie tylko na budowanie skutecznych zespołów czy prowadzenie efektywnych negocjacji, ale także umożliwia zrozumienie intencji innych osób, uniknięcie wielu niedomówień i niepożądanych konfliktów.

Dlatego warto wiedzieć:

  • Dlaczego w Japonii ważna jest umiejętność „czytania powietrza”?
  • Jak się zachować, gdy odmawia nam Portugalczyk?
  • Dlaczego Chińczyk może nie przyjść na wcześniej umówione spotkanie?
  • I  jak żartować, by nie urazić Amerykanina?

Podczas spotkania skupimy się przede wszystkim na komunikacji werbalnej w krajach wysoko i nisko kontekstowych. Dowiemy się, co oznacza „czytanie powietrza”, czyli czytanie między wierszami, czy „nie” zawsze oznacza odmowę, jak pisać maile oraz jak rozumieć sytuację, w której ktoś przez kilka dni nam nie odpisuje. Skoncentrujemy się na tym jednym aspekcie i przyjrzymy się bardzo dużej liczbie przykładów.

O tym, jak efektywnie komunikować się z przedstawicielami różnych kultur opowie:
Monika Guzek – trenerka międzykulturowa, project manager i wykładowczyni. Prowadzi projekty strategiczne, marketingowe, a także odpowiada za wdrażanie i adaptację produktów do wymagań rynków zagranicznych. Od 10 lat realizuje się w obszarze marketingu B2B i B2C, aktywnie wspierając działy handlowe i dostosowując metody wsparcia sprzedaży do lokalnych preferencji klientów. Posiada bogate doświadczenie międzynarodowe: pracowała w Polsce, Niemczech, Chinach i Indonezji a od roku dzieli swoje życie pomiędzy Polskę i Portugalię. Od 2019 roku jest Członkiem Zarządu SIETAR Polska.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkie osoby zainteresowane tematem. W przypadku chęci udziału, prosimy o kontakt: Timea Balajcza, timea.balajcza@balajcza.pl, tel.:+48 601 913 446