Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadanie online z BALAJCZA – „Korea Południowa – Natura jest domem”, część 1.

Czwartek, 9 września 2021 r.
godz. 8:00-9:00

Korea Południowa to intrygujący i nadal nieodkryty turystycznie kraj, gdzie licząca niemal cztery tysiące lat historia splata się z nowoczesnością.

Tak jak niefortunne położenie geopolityczne wpływało na dzieje kraju, tak ukształtowanie terenu i jego piękno formowało mentalność mieszkańców. Wyjątkowo silna więź z przyrodą przyczyniła się do poglądu, że związek Koreańczyków z otaczającą ich naturą bywał silniejszy niż z innym człowiekiem.

Zapraszamy na opowieści o Korei Południowej w ramach Śniadania on-line.

Pierwsza część już w czwartek 9 września w godz. 8.00 – 9.00.

Dowiedzą się Państwo między innymi:

  • jak położenie “między wielorybami a rekinem” wpływało na losy Korei
  • jak mityczna niedźwiedzica przeistoczyła się w kobietę
  • dlaczego na koreańskich mapach nie ma Morza Japońskiego
  • jak dwóch młodych oficerów armii USA podzieliło Koreę na pół
  • jakie są cztery podstawowe składniki kuchni koreańskiej
  • dlaczego Koreańczycy wymyślili kimchi

Spotkanie poprowadzi pani Kamila Radzyńska – trenerka biznesu, specjalistka od komunikacji międzykulturowej, członkini SIETAR Polska, R&D Manager z doświadczeniem w handlu zagranicznym, romanistka, pasjonatka Dalekiego Wschodu, laureatka Konkursu wiedzy o Francji organizowanego przez radio PR III i France Inter.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl
tel.: +48 601 913 446

  • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie balajcza.pl.
  • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.