Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadanie online z BALAJCZA – „Świętowanie à la française”

Czwartek, 12 stycznia 2023 r.
godz. 8:00-9:00

Początek roku to dobry moment, by przyjrzeć się kalendarzom świąt innych narodów. Okazuje się, że nawet w krajach bliskich nam kulturowo znajdziemy sporo różnic. A to dopiero początek odkrywania bogactwa tradycji i zwyczajów, również kulinarnych, które z poszczególnymi świętami są związane.

W czwartek 12 stycznia o godz. 8:00 w ramach Śniadania on-line porozmawiamy o „świętowaniu à la française”. Zapraszamy nie tylko smakoszy i łasuchów, ale wszystkich zainteresowanych tradycją i zwyczajami Francji.

Powiemy między innymi: 

  • jak Grand Tour de France zadecydował o obchodach Nowego Roku
  • co kolekcjonują Francuzi w styczniu
  • jaką rolę odegrały „śluby Chlodwiga”
  • jak 6 stycznia obchodzi się w Pałacu Prezydenckim
  • na czym polegała „loteria miłości”

Spotkanie poprowadzi pani Kamila Radzyńska – trenerka biznesu, specjalistka od komunikacji międzykulturowej, członkini SIETAR Polska, R&D Manager z doświadczeniem w handlu zagranicznym, romanistka, pasjonatka Dalekiego Wschodu, laureatka Konkursu wiedzy o Francji organizowanego przez radio PR III i France Inter.

Partner spotkania: Sietar Polska

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl tel.: +48 601 913 446

  • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie balajcza.pl.
  • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA