Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadanie online z BALAJCZA – „Wschód spotyka Zachód – różnice międzykulturowe okiem Azjaty – część 2”

Czwartek, 20 maja 2021 r.
godz. 8:00-9:00

Cywilizację Dalekiego Wschodu oddzielają od świata zachodniego różnice tak głębokie, aż czasami mamy wrażenie, że pochodzimy z odmiennych galaktyk. W jednej z kultur życie opiera się na przyjaźni i bilansie usług, w drugiej – na państwie prawa.

Zapraszamy na kontynuację spotkania o zderzeniu kultur, która będzie miała miejsce w czwartek 20 maja o godz. 8:00. Będzie to druga część prezentacji „Wschód spotyka Zachód – różnice międzykulturowe okiem Azjaty”.

Wyjaśnimy między innymi:

  • Od kiedy na Dalekim Wschodzie je się pałeczkami?
  • Dlaczego nie należy częstować Chińczyka kanapką z serem?
  • Czym dla Azjatów jest jedzenie?
  • Dlaczego dobrze wychowany Azjata nie mówi tego, co myśli?
  • Czego nie może zabraknąć w chińskich pociągach?
  • Dlaczego świat w kulturze Zachodu jest „linią” a na Dalekim Wschodzie „kulą”?

Spotkanie poprowadzi pani Kamila Radzyńska – trenerka biznesu, specjalistka od komunikacji międzykulturowej, członkini SIETAR Polska, R&D Manager z doświadczeniem w handlu zagranicznym, romanistka, pasjonatka Dalekiego Wschodu, laureatka Konkursu wiedzy o Francji organizowanego przez radio PR III i France Inter.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, timea.balajcza@balajcza.pl
tel.: +48 601 913 446

  • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie balajcza.pl.
  • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.