Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Transport na pokładzie samolotu Antonov AN124-100

Operator logistyczny Fracht FWO Polska Sp. z o.o. z dumą informuje o niezwykle ciekawym projekcie dostawy lotniczej z Polski do Singapuru. Ładunek zapakowany w skrzynie o wadze 26 850 kg, 43 300 kg i 25 850 kg  został wysłany  z Warszawy na pokładzie jednego z największych samolotów transportowych świata – Antonov AN124-100.  

Do kluczowych elementów projektu należało:
•    Sprawdzenie i modyfikacja  skrzyń z ładunkiem pod kątem transportu lotniczego oraz ich załadunek  na naczepy przeznaczone do transportu ponadnormatywnego.
•    Transport  drogowy do Portu Lotniczego Warszawa – Okęcie, podróż nocą z dodatkowym pilotażem oraz objazdem trasy przed przystąpieniem do jazdy.
•    Bezpośredni przeładunek skrzyń z samochodów na samolot AN124-100 Ruslan za pomocą żurawia samochodowego o udźwigu 200ton i traversa 50 ton.  Załadunek na specjalnie przygotowana rampę samolotową.

Do  realizacji projektu zostały zaangażowane trzy biura wchodzące w skład Grupy Fracht – z Polski, Szwajcarii i Singapuru- co pozwoliło na  zapewnienie nadzoru nad ładunkiem i zagwarantowanie najbardziej optymalnych rozwiązań na każdym etapie transportu.

Fracht FWO Polska Sp. z o.o.

Fracht FWO Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Fracht – globalnej sieci ponad 70 firm logistycznych i spedycyjnych, których właścicielem jest szwajcarska firma Fracht AG. Grupa działa nieprzerwanie od 1955 roku, na rynku polskim obecna jest od 2006 roku. Działalność spółki Fracht FWO Polska obejmuje świadczenie kompleksowych rozwiązań w zakresie frachtu morskiego, drogowego, lotniczego a także Project Cargo oraz relokacji urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych, zarówno w relacjach lokalnych, jak i globalnych.

Fracht FWO Polska Sp. z o. o.
Ul. Kijowska 1
03-738 Warszawa, Polska

Tel.: +48 (22) 334 20 60
Fax: +48 (22) 334 20 80
@: transport@pl.fracht.com
www.FrachtFWO.pl
www.facebook.com/FrachtFWOPolska