Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Unfair Competition and Compliance Law Portal

Kancelaria RGW została partnerem i jednym z założycieli międzynarodowego projektu “Unfair Competition and Compliance Law Portal”, który został uruchomiony pod adresem internetowym www.uclp.com.pl z dniem 1 października 2014 r.

Portal internetowy UCLP powstał przy współpracy kancelarii partnerskich z Polski, Francji i Niemiec: RGW Rocławski Graczyk i Wspólnicy Adwokacka Spółka Jawna z Warszawy, RGW Roclawski Rechtsanwälte z Berlina, Ziegenfeuter Gätjens Saber Sociétés d’avocats z Paryża oraz Schleifenbaum & Adler GbR z Siegen.

Funkcję redaktora naczelnego Portalu objął adwokat Piotr R. Graczyk, a zastępcy redaktora naczelnego – adwokat dr hab. Wojciech Cieślak (prof. UG). Twórcom Portalu przyświeca cel stworzenia platformy wymiany informacji, idei oraz know how z zakresu prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji oraz dziedzin prawa materialnego i procesowego, które mogą być istotne przy wdrażaniu w przedsiębiorstwach zasad polityki compliance.

Cechą wyróżniającą UCLP jest udostępnianie czytelnikom publikacji dotyczących trzech porządków prawnych – Polski, Francji i Niemiec w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Zawartość serwisu UCLP, tworzona w oparciu o wiedzę i wieloletnie doświadczenie prawników kancearii partnerskich, przeznaczona jest zarówno dla osób zajmujących się zarządzaniem przedsiębiorstwami, jak i dla teoretyków i praktyków prawa.

Zapraszamy do korzystania z zasobów UCLP www.uclp.com.pl.