Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Wealth Solutions

Wealth Solutions wyłącznym dystrybutorem firmy Armin Strom w Polsce

Firma Wealth Solutions została wyłącznym polskim dystrybutorem szwajcarskiej manufaktury zegarkowej Armin Strom. To kolejny krok przedsiębiorstwa w kierunku rozwoju sprzedaży unikatowych czasomierzy nad Wisłą. Spółka planuje również organizację cyklu spotkań dla kolekcjonerów, prezentujących najciekawsze szwajcarskie marki zegarkowe.

Wealth Solutions to polska firma specjalizująca się w tworzeniu i sprzedaży luksusowych przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak zegarki, monety, rzadkie edycje whisky, rumu, czy koniaku. W poprzednich latach zbudowała wraz z uznanymi szwajcarskimi manufakturami zegarkowymi serię Spirit Watches oraz zegarek Warszawianka. Obecnie firma planuje rozwój sprzedaży luksusowych zegarków manufakturowych, które do tej pory w Polsce nie były dostępne lub ich obecność nad Wisłą była mocno ograniczona. W ten sposób miłośnicy zegarków otrzymają bezpośredni dostęp wielu wyjątkowych marek.

Chcemy rozwijać współpracę z szwajcarskimi manufakturami, które tworzą unikatowe pod względem charakteru i zastosowanych rozwiązań technicznych zegarki. Stawiających na bezkompromisową jakość oraz wyjątkowość produktów, mających ciekawą historię do opowiedzenia i wytwarzających czasomierze w bardzo ograniczonej liczbie. Cieszę się, że pierwszą firmą z którą przychodzi nam zintensyfikować współpracę, jest właśnie Armin Strom, ponieważ manufaktura ta idealnie wpisuje się w to podejście oraz to właśnie od niej kilka lat temu zaczęła się nasza przygoda z rynkiem zegarków – powiedział Łukasz Baranowski, Wiceprezes Wealth Solutions.

Manufaktura Armin Strom to firma, która we własnym zakresie wytwarza niemal wszystkie elementy zegarka, włącznie z mechanizmami. Finalny produkt od A do Z powstaje w jednym miejscu, a skala produkcji, z uwagi na długi i pracochłonny proces, jest niewielka i w ciągu roku mury manufaktury opuszcza zaledwie ok 400 czasomierzy. Firma została założona w 1967 r. przez Armin Stroma, niezwykle utalentowanego zegarmistrza z pasją do szkieletowania zegarków. Do dziś dnia ta niezwykła technika budowy czasomierzy w taki sposób, by mechanizm był przynajmniej częściowo widoczny od strony tarczy zegarka, jest specjalnością manufaktury. Obecnie przedsiębiorstwo jest kierowane przez dwóch przyjaciół i pasjonatów Serge’a Michela i Claude’a Greislera. To właśnie ten duet jest odpowiedzialny za niesamowity rozwój firmy w ostatnich latach, za stworzenie tak niezwykłych zegarków jak Dual Time Resonance, własnego mechanizmu z turbillonem, czy zdobycie trzech nagród Red Dot Design Award. Wealth Solutions i Armin Strom to z pewnością doskonałe połączenie.

Wealth Solutions tworzy i sprzedaje niezwykłe produkty oraz doskonale czuje nasze zegarki i dzieli nasze wartości, takie jak profesjonalizm, wyjątkowość i innowacyjność – powiedział Serge Michel, właściciel marki.

Firma Wealth Solutions planuje również organizację cyklu kameralnych spotkań, prezentujących najciekawsze szwajcarskie manufaktury. Seria ta będzie prawdziwą gratką dla miłośników zegarmistrzostwa z Polski. Pierwsze wydarzenie w ramach tego cyklu zostanie poświęcone marce Armin Strom, a jego gościem specjalnym będzie Serge Michel. Spotkanie stanowi dla kolekcjonerów znakomitą okazję do zobaczenia na żywo niezwykłych czasomierzy produkowanych przez tą szwajcarską manufakturę, najnowszych stworzonych w jej murach modeli, posłuchania osoby odpowiedzialnej za niebywały rozwój marki i bezpośredniego z nią porozmawiania. Partnerem wydarzenia jest Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, a patronem medialnym magazyn Zegarki i Pasja oraz Book of Luxury.