Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
Ester Kim
ekim@whitecase.com
+36 1 488 5263

WHITE & CASE NUMEREM JEDEN NA LIśCIE MERGERMARKET W ZAKRESIE FUZJI I PRZEJĘA W EUROPIE śRODKOWO-WSCHODNIEJ W 2010 R.

Mergermarket – najlepsze na świecie niezależne narzędzie służące do zbierania informacji na temat fuzji i przejęć również potwierdza, że White & Case utrzymała najwyższą lokatę w zestawieniu za ostatnie pięć lat, doradzając w największej liczbie transakcji fuzji i przejęć w Europie środkowo-Wschodniej od roku 2005.
Eric Michailov, wspólnik z biura w Moskwie współzarządzający praktyką fuzji i przejęć na region Europy środkowo-Wschodniej, oczywiście również cieszył się ze zwycięstwa zespołu: „Fakty te są świadectwem olbrzymiego wysiłku włożonego przez naszych prawników, którzy przyczynili się do trwałego uznania firmy na rynku, jako lidera w dziedzinie fuzji i przejęć w Europie środkowo-Wschodniej oraz we Wspólnocie Niepodległych Państw.”
Od początku roku 2010 White & Case doradzała w 28 transakcjach na obszarze całej Europy środkowo-Wschodniej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw o łącznej wartości szacowanej na 6,2 mld USD.
Jan Matejcek, wspólnik zarządzający regionem Europy środkowo-Wschodniej, dodał: „Jestem szczególnie zadowolony z tego wyniku, ponieważ dowodzi on naszej siły na wszystkich rynkach Europy środkowo-Wschodniej, na których jesteśmy obecni, a także naszych możliwości w zakresie doradzania klientom z Europy środkowo-Wschodniej w transakcjach nabycia prowadzonych w całości poza naszym regionem, np. w Ameryce Południowej czy Azji.”
Najważniejsze transakcje ilustrujące zaangażowanie White & Case w roku 2010:
Zbycie Ceske Radiokomunikace, a.s, o wartości 574 mln EUR – druga pod względem wielkości transakcja sprzedaży spółki niepublicznej w Europie środkowo-Wschodniej oraz największa transakcja sprzedaży spółki w Republice Czeskiej;
Nabycie przez TNK-BP Holding OAO pakietów większościowych w Petromonagas, SA – producencie ropy naftowej z Wenezueli; Petroperija SA – producencie ropy naftowej i gazu z Wenezueli; Boqueron SA – producencie ropy naftowej i gazu z Wenezueli; Block 06—1 – bloku produkcji gazu z Wietnamu; Nam Con Son Pipeline and Terminal – producencie ropy naftowej i gazu z Wietnamu, a także pakietu 33,3% udziałów w Phu My 3 BOT Power Co., Ltd. – wietnamskiej spółce gazowej z grupy BP plc, za wynagrodzeniem pieniężnym w wysokości 1,8 mld USD;
Nabycie przez OAO Rostelecom pakietu większościowego w Svyazinvest Telecommunication Investment Joint Stock Company za kwotę ok. 689 mln EUR;
Zbycie Droga Kolinska – uważane za największą transakcję w Słowenii w 2010 r.

W załączeniu znajdą Państwo zestawienie doradców prawnych w zakresie fuzji i przejęć w Europie środkowo-Wschodniej w 2010 r. opracowane przez Mergermarket.

O White & Case

White & Case LLP to wiodąca międzynarodowa firma prawnicza posiadająca 36 biur zlokalizowanych w 25 krajach. Jako jedna z pierwszych firm prawniczych wywodzących się z USA, stworzyliśmy prawdziwie globalną sieć, która pozwala nam świadczyć doradztwo na rzecz naszych klientów i reprezentować ich praktycznie we wszelkich obszarach prawa, jakie mają wpływ na międzynarodową działalność gospodarczą. Nasi klienci cenią sobie zarówno możliwość korzystania z doświadczeń całej globalnej sieci, jak i wyjątkową znajomość prawa amerykańskiego, angielskiego oraz lokalnego w każdym z regionów, w którym jesteśmy obecni, powierzając nam pełną obsługę złożonych transakcji międzynarodowych oraz prowadzenie spraw spornych przed trybunałami arbitrażowymi i w sądach.

mergermarket league table attachment.pdf