Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowej fabryki w Polsce

Od ponad 15 lat firma IGP Pulvertechnik AG jest z powodzeniem reprezentowana w Polsce przez własną spółkę handlową. Teraz firma IGP intensyfikuje działalność w Europie Wschodniej i inwestuje ponad 15 mln franków szwajcarskich w lokalną fabrykę w Polsce.

Z okazji wmurowania kamienia węgielnego dnia 3 sierpnia 2016 r. spotkali się w Polsce Marc Züllig (dyrektor generalny firmy IGP Pulvertechnik AG), Adrian Dold (członek rady nadzorczej), Łukasz Witan (dyrektor zarządzający firmy IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.) oraz generalny wykonawca firma JAKON. Podczas uroczystości nastąpiło wspólne wmurowanie aktu erekcyjnego stanowiące symboliczny gest. Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni z dotychczasowych postępów i mają nadzieję na dalszy udany przebieg robót.

„Ta inwestycja jest ważnym krokiem na drodze do zrównoważonego rozwoju naszej firmy. Stwarzamy warunki do dalszego wzrostu, umacniając naszą pozycję międzynarodowego partnera w zakresie innowacyjnych powłok proszkowych” – stwierdził Marc Züllig, dyrektor generalny firmy IGP Pulvertechnik AG.

Kompletna obsada nowego zakładu w Polsce będzie liczyć 100 pracowników. Grupa IGP zatrudnia na całym świecie 400 pracowników.