Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
Forum Obywatelskiego Rozwoju - FOR
info@for.org.pl
+48 22 628 85 11
Forum Obywatelskiego Rozwoju

Złe przepisy krępują Twoją działalność? Zgłoś je na portalu UlepszPrawo.pl

Od ponad roku w Forum Obywatelskiego Rozwoju działa zespół UlepszPrawo.pl, który zbiera i opracowuje przykłady złego prawa utrudniającego prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce.
Przedsiębiorcy i zwykli obywatele zgłaszają na portalu UlepszPrawo.pl informacje o złych przepisach. Na podstawie najciekawszych zgłoszeń współpracownicy Forum przygotowują teksty zawierające gotowe do wdrożenia propozycje eliminacji barier rozwoju. Docieramy z nimi bezpośrednio do decydentów a także mediów, przedsiębiorców i zwykłych obywateli.
W lipcu tego roku działania zespołu UlepszPrawo.pl zwiększyły dostęp do zawodu asystenta sędziego. Asystenci sędziów wykonują pożyteczną pracę, która pośrednio przekłada się na szybkość pracy sądów. Niestety z powodu zbyt wysokich wymogów stawianych kandydatom na asystentów spadała liczba chętnych do wspomagania sędziów a sądy pracowały jeszcze wolniej. Po publikacji Forum do sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy, która znosi nieuzasadniony wymóg ukończenia aplikacji ogólnej przez asystentów sędziego. 8 lipca 2013 ustawa weszła w życie. Nasze działania i ich dokumentacja są przedstawione w zeszycie, dostępnym tutaj: http://www.for.org.pl/pl/a/2652,Przekonalismy-rzad-do-usprawnienia-pracy-sadow.
Jeśli złe przepisy lub działania urzędników utrudniają Ci prowadzenie działalności gospodarczej, to już teraz możesz przekazać informacje o takich problemach za pośrednictwem formularza na stronie www.UlepszPrawo.pl. Forum Obywatelskiego Rozwoju wykorzysta informacje zebrane za pomocą formularza do opracowania raportów o barierach, z którymi borykają się polscy przedsiębiorcy. Będziemy także promować zmiany, które obniżą koszty prowadzenia własnego biznesu w naszym kraju.
Masz więcej pytań? Wyślij wiadomość na adres: mateusz.sabat@for.org.pl