Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Axpo Polska Sp. z o.o.

Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, oferując od kwietnia 2020 roku energię wyłącznie z potwierdzeniem pochodzenia z OZE.

Wspierając transformację energetyczną w kraju, spółka rozszerza ofertę o duże projekty fotowoltaiczne. Axpo współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować własne solarne źródła wytwórcze w Polsce.


Kraj:
Województwo: mazowieckie
Kod pocztowy: 00-843
Miasto: Warszawa
Ulica: Rondo Daszyńskiego 2B (the Warsaw HUB)
telefon: +48 22 452 53 00
www: www.axpo.com
branża: PL - Energetyka