Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Stadler Polska Sp. z o.o.

Stadler buduje pociągi od ponad 80 lat. Firma oferuje szeroką gamę produktów w segmencie transportu szynowego. Należą do nich pociągi dużych prędkości, intercity, regionalne i podmiejskie, a także metro i tramwaje, wagony pasażerskie oraz lokomotywy liniowe i manewrowe. Stadler pozostaje światowym liderem w produkcji pojazdów szynowych z napędem zębatym.

W Polsce Stadler zatrudnia ok. 1300 pracowników – ponad 1000 osób w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach, niemal 230 w zakładzie Stadler Środa w Środzie Wielkopolskiej, a także zespoły serwisowe w Warszawie, Łodzi i Sochaczewie. Stadler Polska w Siedlcach produkuje pociągi, tramwaje i wagony metra, w Stadler Środa w Środzie Wielkopolskiej powstają pudła tramwajowe, Stadler Service Polska w Warszawie, Łodzi i Sochaczewie odpowiada za serwis pojazdów dostarczonych naszym Klientom.

Stadler nieustannie rozwija działalność na polskim rynku budując wartość dodaną w regionie i branży – rozbudowuje zakłady, tworzy atrakcyjne miejsca pracy i poszerza paletę produkowanych pojazdów szynowych o kolejne typy. Stadler to firma oparta na innowacjach. Wspólnie z lokalnymi partnerami produkujemy w Polsce nowoczesne pojazdy na najwyższym europejskim poziomie. Jakość, niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji naszych produktów pozwalają nam z sukcesem realizować projekty dla najbardziej wymagających Klientów.


Kraj: Polska
Województwo: mazowieckie
Kod pocztowy: 08-110
Miasto: Siedlce
Ulica: Targowa 50
telefon: +48 25 746 45 00
www: www.stadlerrail.com
branża: PL - Przemysł motoryzacyjny i kolejowy