Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Data:
21.11.2019, 11:00 - 16:00

Polish-Swiss 4.0 Roundtable

W dn. 21.11.2019 w godz. 11:00-16:00 odbyła się konferencja Polish-Swiss 4.0 Roundtable na PGE Narodowym w Warszawie.

Współorganizatorami konferencji byli: Angst+Pfister, Baumer oraz Bossard. Patronat nad wydarzeniem objęli: Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut PIAP oraz magazyn Polski Przemysł.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o Optymalizacji produktu i produkcji w celu zmniejszenia kosztów i zwiększenia produktywności.

Po prezentacjach odbył się panel dyskusyjny moderowany przez Jana Janiszewskiego, redaktora działu Lean Management w magazynie Polski Przemysł. W panelu wzięli udział: Tomasz Olender (Deputy General Manager w TCL Operations Polska); Prof. Mirosław Pajor (Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie); Sebastian Golec (Inżynier Produktu, Technologia Antywibracyjna w Angst+Pfister Polska); Thomas Ehrat (Head of Sales Unit Switzerland / Country Sales Unit support Poland w Baumer AG); Peter Brans (globalny szef departamentu Assembly Technology Expert w Bossard Group) oraz dr inż. Dominic Gorecky (Swiss Smart Factory).

Po konferencji uczestnicy spotkania oddali się długim rozmowom, a także mieli możliwość wzięcia udziału w wycieczce po PGE Narodowym.

Dziękujemy prelegentom za ciekawe i wnikliwe prezentacje a uczestnikom za tak liczne przybycie!

 

 

 

Prezentacje do pobrania:

 

 

IV rewolucja przemysłowa – nowa wizja maszyn

 

 

Projektowanie i wykonanie elementów i części do wyrobów gotowych klienta – przedstawienie procesu. Użycie elementów typowych dla Przemysłu 4.0 w procesie przygotowania wyrobu gotowego

 

 

Jak inteligentne maszyny i łatwość komunikacji mogą zmienić wszystko co znamy. Zastosowanie nowoczesnych systemów sterowania, szybkiej komunikacji oraz inteligentnych sensorów rewolucjonizuje przemysł i świat

 

 

Małe części z wielkim potencjałem. Dlaczego warto optymalizować elementy złączne i procesy montażu?

Swiss Smart Factory – Przemysł 4.0 w Szwajcarii