Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Data:
27.10.2023, 08:30 - 11:00

Post-Election Breakfast 2023

W piątek 27 października 2023 roku Izba Szwajcarska wraz z innymi 11 bilateralnymi Izbami zrzeszonymi w IGCC (International Group of Chambers of Commerce) zorganizowała Post-Election Breakfast w Hotelu Le Regina w Warszawie. Ponieważ w drugiej połowie 2023 roku nasza Izba objęła przewodnictwo w IGCC, byliśmy głównym organizatorem eventu.

Wydarzenie składało się ze śniadania networkingowego, po którym odbyła się dyskusja z udziałem dwóch wybitnych prelegentów – dr Małgorzaty Bonikowskiej (Centrum Stosunków Międzynarodowych) i dr Sławomira Dudka (Instytut Finansów Publicznych). Dyskusję moderował Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Poruszane tematy obejmowały wyzwania polityczne stojące przed nowym rządem, wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane na 2024 r., PKB Polski, recesję oraz rolę kraju w odbudowie Ukrainy.

Frekwencja była bardzo wysoka, a na koniec padło wiele pytań – m.in. o przejrzystości finansów publicznych, odnawialnych źródłach energii w energetyce i ograniczeniach budżetowych nowego rządu.