Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Data:
08.02.2024, 18:00 - 21:00

Spotkanie Noworoczne 2024

Serdecznie dziękujemy wszystkim za kolejne wspaniałe Spotkanie Noworoczne firm członkowskich Izby Szwajcarskiej!

W tym roku gospodarzem spotkania była firma Sandoz Polska. Dziękujemy! Spotkanie otworzył Michał Stępień, Prezydent Izby Szwajcarskiej, dając krótki szkic planów Izby na rok 2024. Plany Ambasady Szwajcarii przybliżył obecnym Ambasador Szwajcarii w Polsce, J.E. Fabrice Filliez, który był gościem honorowym wydarzenia.

Trzecim mówcą był Laurent Renaudie, CEO firmy Sandoz, dzięki któremu mogliśmy dowiedzieć się najważniejszych informacji o specyfice, strukturze i planach rozwojowych firmy. Sandoz posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne – w Strykowie i w Warszawie, gdzie rocznie produkuje i pakuje prawie 25 mld tabletek, które trafiają do ponad 100 krajów na całym świecie, w tym na rodzimy rynek. W obu zakładach Sandoz zatrudnia łącznie ponad 1200 pracowników.

Niekwestionowaną atrakcją było zwiedzanie zakładu produkcyjnego Sandoz Polska w towarzystwie Tomasza Pałki, dyrektora produkcji. Zakład w Warszawie specjalizuje się w pakowaniu produktów leczniczych, pakowanych jest tu 21 różnych leków w ilości ponad 5 mld tabletek rocznie. To co wyróżnia firmę Sandoz, to duża kompleksowość, dzięki czemu nieustannie inwestuje w nowe technologie, które wspierają pracę zakładu. Park maszynowy w zakładzie w Warszawie składa się z 12 nowoczesnych linii technologicznych.

Składamy ogromne podziękowania na ręce firmy Sandoz oraz całego zespołu, dzięki któremu możliwe było zorganizowanie tak wspaniałego spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z wydarzenia.