Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Data:
13.01.2019, 13:00 - 19:00

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już od 27 lat w Polsce i na świecie. W tym roku po raz pierwszy zagrała w Szwajcarii, zbierając pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w Polsce.

Organizatorami WOŚP w Zurychu były dwie organizacje polonijne – Polish Executives Switzerland oraz Polish Professionals Switzerland, które połączyły siły, aby wspólnie wspierać fundacje Jurka Owsiaka.

Dzięki hojnemu wsparciu ze strony sponsorów udało się zorganizować wyjątkowy Finał. Były występy muzyczne i taneczne, polskie jedzenie, aukcje, atrakcje dla dzieci. Na scenie wystąpiły zespoły zarówno ze Szwajcarii, jak i takie które przyjechały specjalnie na tę okazję prosto z Warszawy.

W trakcie całego dnia przez salę Limmathall, gdzie odbywał się Finał przewinęło się ponad 1700 osób. Wszystko to nie byłoby możliwe bez wsparcia wielu sponsorów, którzy zarówno w formie rzeczowej jak i pieniężnej pomogli w zorganizowaniu tego wyjątkowego wydarzenia. Wśród sponsorów znalazły się zarówno firmy polskie, takie jak VS Consulting, PolishShop, MyHealth jak i szwajcarska Ricola, Frey, VisionApartments, czy też międzynarodowy JobsToday.World.

Tegoroczny Finał zakończono z deklarowaną kwotą ponad 27 000 CHF, ale zapewne będzie ona jeszcze większa po dokładnym rozliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy od sponsorów i darczyńców. Szczególne podziękowania należą się Polonii Szwajcarskiej, która pomimo niezbyt sprzyjającej aury tak licznie zdecydowała się wziąć udział w wydarzeniu i wspomóc szczytny cel dla którego Fundacja WOŚP gra z powodzeniem od wielu lat.