Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza


Data:
27.05.2024, 10:30 - 13:30

XXVI Walne Zgromadzenie Polsko-Szwajcarskiej Izby

27 maja mieliśmy przyjemność gościć w firmie Hilti, gdzie odbyło się XXVI Walne Zgromadzenie Członków Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.
Zgromadzenie poprowadził Prezes Izby, Michał Stępień.

Gościem honorowym był J.E. Fabrice Filliez, Ambasador Szwajcarii w Polsce, który na początku wydarzenia powitał gości i przedstawił najważniejsze inicjatywy realizowane przez Ambasadę, w tym wspólne projekty z Izbą.

Następnie zabrał głos gospodarz spotkania – Prezes firmy Hilti, Tomas Trocil. Podczas wystąpienia zaprezentował profil działalności Hilti oraz główne wartości firmy.

W trakcie Zgromadzenia Walnego zostały podsumowane działania w 2023 roku, jak również zaplanowane wydarzenia i projekty w 2024 roku. Został także zatwierdzony budżet oraz sprawozdanie finansowe. Następnie przedstawiciele firm członkowskich wybrali skład Zarządu na kolejną kadencję 2024-2026:

Karolis Bacevičius, Geberit
Philipp Brunner, Stadler
Monique Clua Braun, Novartis
Rafał Czarnocki, Sika Poland
Artur Jankowski, Nestlé
Rafał Kijonka, Softy Labs / Forum Foundation
Marek Kondrat, Mettler-Toledo
Laurent Renaudie, Sandoz Polska
Michał Stępień, UBS
Marek Szymański
Stanisław Tański, ABB
Tomasz Tutak, TAT ECO
Irma Veberič, Roche Poland

Członkowie Zarządu wybrali spośród swojego grona prezesa oraz wiceprezesów. Prezesem został na kolejną kadencję Michał Stępień, UBS, a wiceprezesami: Irma Veberič, Roche Poland, Rafał Kijonka, Softy Labs oraz Marek Szymański.

Zgromadzenie Walne wybrało również członków Komisji Rewizyjnej:

Marcin Diakonowicz, Grant Thornton
Emilian Dziemiańczuk, Roche Diagnostics
Agata Wiśniewska, Hilti Poland

Na zakończenie spotkania Dyrektor Izby wraz z zespołem wręczyli prezent pożegnalny i podziękowali za współpracę Pablo Padruttowi, który przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję Szefa Sekcji Ekonomicznej, Finansowej i Naukowej Ambasady Szwajcarii w Polsce, a już wkrótce obejmie nowe stanowisko w innym kraju.

Ogromne podziękowania dla firmy Hilti za zaproszenie do swojej siedziby oraz za wspaniałą i owocną współpracę przy organizacji wydarzenia!