Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza

Ryzyko sankcyjne w biznesie

Data:
02.03.2023, 10:00 - 11:00

Lokalizacja:
Online

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone tematowi " Ryzyko sankcyjne w biznesie "

O spotkaniu:

 Od wybuchu wojny w Ukrainie minął blisko rok, Unia Europejska przez ten czas nałożyła na Rosję i Białoruś 9 pakietów sankcji, a dodatkowo w Polsce weszła w życie tzw. „polska ustawa sankcyjna”. Mimo to świadomość sankcji wśród przedsiębiorców w Polsce jest dość niska, ze względu na „nowość” tematu oraz jego złożoność.

Listy sankcyjne podlegają ciągłym zmianom, a w gąszczu przepisów i nowych zagadnień łatwo się zgubić. Błędna interpretacja, ale i brak świadomości restrykcji, mogą wpłynąć na podejmowane decyzje biznesowe, co może rodzić bardzo negatywne konsekwencje dla firm i zarządzających.

W trakcie spotkania przypomnimy podstawy sankcji (kto nakłada, na kogo, od kiedy i kto musi się stosować), omówimy kluczowe reżimy sankcyjne, ale przede wszystkim skupimy się na  przedstawieniu rzeczywistych sytuacji, które dotyczą polskich firm i ich kontrahentów, produktów i możliwych konsekwencji.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Dyrda, Partner w Dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY Polska.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

REJESTRACJA

Regulamin wydarzenia

 

O prelegencie:



Tomasz Dyrda, Partner, Dział Zarządzania Ryzykiem Nadużyć, EY Polska

Przestępczość finansowa, pranie pieniędzy, omijanie sankcji, nadużycia oraz nowe technologie i IT to zagadnienia, którymi zajmuje się zawodowo od 22 lat. Lata 2018 – 2022 to okres, w którym zajmował się szczegółową analizą tysięcy schematów prania pieniędzy i obchodzenia sankcji, umożliwiających wprowadzanie do systemów finansowych krajów zachodnich środków z byłych republik związku radzieckiego. Reprezentował klientów w kontaktach z państwowymi i międzynarodowymi instytucjami – FinCEN, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF), Moneyval, lokalne FIU oraz organami nadzorów nad rynkami finansowymi.

Prowadził prace projektowe w ponad 20 krajach. Posiada rozległą wiedzę w zakresie schematów i modeli nadużyć w różnych sektorach, specjalizuje się w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach branży energetycznej.

Dogłębnie rozumie potrzeby i oczekiwania kancelarii prawnych oraz prawników wewnętrznych. Współpracował z blisko 30 kancelariami prawnymi wspierając je w sprawach karnych i cywilnych, z zakresu prawa pracy, podatkowego i postępowań arbitrażowych, wydając opinie eksperckie oraz zeznając w sądach.

Zaprojektował unikalną propozycję dla prokuratorów, oferując wszechstronne opinie biegłych sądowych w złożonych sprawach dot. oszustw finansowych i gospodarczych.

Jest prelegentem na konferencjach, szkoleniach i studiach podyplomowych dla przedstawicieli służb, biznesu i prawników.