Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadanie online z BALAJCZA: „Kulturowa symbolika koloru”

Czwartek, 20 kwietnia 2023 r.

godz. 8:00-9:00

Od wieków kolor służył do porozumiewania się bez słów. Jednak nie znając kontekstu kulturowego, można odczytać jego znaczenie nieprawidłowo. Taki błąd popełnia się niejednokrotnie przy przenoszeniu reklamy z rynku lokalnego na rynek globalny.

Kolor to również zagadka dla tłumaczy – występuje często w idiomach.

Zapraszamy na Śniadanie on-line „Kulturowa symbolika koloru” w czwartek 20 kwietnia o godz. 8:00.

Powiemy między innymi:

  • dlaczego taksówki w Chicago są żółte
  • komu smakuje „niebieski befsztyk”
  • w jakiej kulturze nie należy pisać nazwisk na czerwono
  • jaki jest ulubiony kolor polityków
  • dlaczego logo Facebooka jest niebieskie

Spotkanie poprowadzi pani Kamila Radzyńska – trenerka biznesu, specjalistka od komunikacji międzykulturowej, członkini SIETAR Polska, R&D Manager z doświadczeniem w handlu zagranicznym, romanistka, pasjonatka Dalekiego Wschodu, laureatka Konkursu wiedzy o Francji organizowanego przez radio PR III i France Inter.

Partner spotkania: Sietar Polska

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl tel.: +48 601 913 446

Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie www.balajcza.pl.

Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.