Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadanie online z BALAJCZA – „Mniej znane regiony winiarskie Włoch”

Czwartek, 18 maja 2023 r.

godz. 8:00-9:00

Włochy produkują ponad 2 miliardy butelek wina rocznie. Podczas gdy każdy zna Barolo, Prosecco czy Primitivo, tylko nieliczni słyszeli o ukrytych winnych klejnotach, w które obfituje Belpaese. Jeśli chciałbyś wypełnić tę lukę, być może mam dla Ciebie odpowiednią propozycję podróży. Moja wycieczka zabierze Cię poza utarte ścieżki, aby uchylić rąbka tajemnicy, którą owiane są niektóre regiony i ich wina. Zajmiemy się też oczywiście najbardziej znanymi obszarami (Piemont, Toskania i tak dalej), aby odświeżyć wiedzę i pomóc Ci się zorientować. Ale kiedy już to zrobimy, zanurzymy się prosto w nieznany świat winnic rozciągających się na polodowcowych glebach, wśród zamków i stromych ścian, zielonych wzgórz i naturalnych parków, położonych na zalanych słońcem terroir omiatanych przez śródziemnomorską bryzę. Będziemy podróżować od potężnych szczytów Alp aż do maleńkiej wyspy leżącej u progu Afryki – oczywiście z wieloma przystankami pomiędzy. Abyś miał pewność, że znajdziesz coś dla siebie, nie zabraknie odpowiednich informacji na temat charakterystyki każdego regionu i profilu jego win.

Oraz, co oczywiste, tam, gdzie jest wino, musi być też jedzenie: przygotuj się na to, że usłyszysz o niektórych lokalnych potrawach, o których jeszcze nie słyszałeś – ale których będziesz chciał spróbować! Po raz pierwszy w życiu możesz mieć ochotę na wino i aromatyczne potrawy już o 8 rano.

Spotkanie poprowadzi:

Cristiano Berta – lingwista, sommelier, instruktor narciarstwa i miłośnik gór. Włoski góral z Piemontu, który ma bogate doświadczenie międzynarodowe: wychowywał się w Niemczech, studiował we Włoszech, a doświadczenie zawodowe zdobywał również w Danii, Norwegii, Kanadzie i w Szwajcarii.

Partner spotkania: Sietar Polska

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl tel.: +48 601 913 446

Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie www.balajcza.pl.
Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.