Polsko-Szwajcarska
Izba Gospodarcza
BALAJCZA Linguistic Services

Śniadanie online z BALAJCZA – „SZTOKHOLM i jego oblicza”

Środa, 14 grudnia 2022 r.
godz. 8:00-9:00

Sztokholm nazywany jest Wenecją Północy. W Polsce mało o nim wiemy i rzadko myślimy o Sztokholmie jako destynacji na weekendowy wypad.

A może jednak warto się tam wybrać? Sztokholm ma ogromny potencjał turystyczny i skrywa wiele niespodzianek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy wiesz, że:

  • cały obszar stołeczny Sztokholmu obejmuje archipelag sztokholmski, czyli 24 tysiące wysp, wysepek i skał przybrzeżnych?
  • Sztokholm Główny położony jest na 14 wyspach połączonych 53 mostami?
  • Sztokholm jest miastem noblowskich przyjęć?
  • posiada jedyne na świecie metro wykute w skale?
  • w maju możesz zobaczyć ogród kwitnących wiśni,
  • a na wyspie Södermalm udać się na wycieczkę śladami bohaterów z trylogii Millenium Stiega Larssona…
  • i zobaczyć – uważane za polskie – lwy przed Zamkiem Królewskim…?

Zapraszamy na wirtualną podróż do Sztokholmu z przewodniczką Małgorzatą Musińską-Kubis, która mieszkała i pracowała w Szwecji przez prawie 7 lat – najpierw w Ambasadzie RP w Sztokholmie jako dyplomata, a potem w biznesie. Małgorzata mieszka obecnie w Warszawie, gdzie pracuje w polskim koncernie chemicznym w pionie łańcucha dostaw. Pracę łączy ze swoją pasją – jest również Trenerem Biznesu i Kompetencji Międzykulturowych, współpracuje ze Szwedzko-Polską Izbą Handlową w Sztokholmie, jest Członkinią SIETAR i nagrywa podcasty.

Partner spotkania: Sietar Polska

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

W celu potwierdzenia obecności prosimy o kontakt:

Timea Balajcza, spotkania@balajcza.pl  tel.: +48 601 913 446

  • Zapisując się na webinar, zgadzasz się na przesłanie informacji marketingowych od BALAJCZA sp. z o.o. i przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką ochrony danych osobowych zamieszczoną na stronie balajcza.pl.
  • Informujemy, iż udział w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA” jest tożsamy z wyrażeniem zgody na wykorzystanie i rozpowszechnienie przez organizatora, czyli BALAJCZA sp. z o.o. (KRS 0000659805), wizerunku osób uczestniczących w „Śniadaniach online z BALAJCZA” oraz „Warsztatach online z BALAJCZA”, przewidzianej w art. 81 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.