Program wdrożeniowy w Hilti

Czy to plac budowy❔

👉 Nie, to nowi pracownicy w trakcie praktycznej części Onboardingu w Hilti Polska.

A jak wygląda cały program wdrożeniowy w Hilti Polska?

Jest ciekawy, zróżnicowany, dopasowany do różnych grup, zawiera część teoretyczną i praktyczną, daje możliwość poznania struktury, kultury i wartości Hilti, strategii, zespołów i celów. Niezwykle dopracowany i bardzo dobrze oceniany przez nowych ‘Hiltian’

Aktualne oferty pracy dostępne są na profilu: Praca w Hilti

Urządzenia Hilti pomagają strażakom OSP ratować ludzkie życie

Miło nam zaprezentować wyjątkową inicjatywę firmy HILTI: #Hiltiratuje.

“W Hilti dążymy do budowania lepszej przyszłości, dlatego staramy się wspierać tych, którzy na co dzień ratują ludzkie życie – strażaków z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jako Hilti mamy wyjątkową możliwość wspierania ich w codziennych wyzwaniach. Nasze narzędzia i osprzęt świetnie sprawdzają się w trudnych sytuacjach, są trwałe i niezawodne. Dlatego właśnie stworzyliśmy program #HiltiRatuje, dedykowany Ochotniczej Straży Pożarnej, by wspierać wybrane jednostki w ich służbie.”

Więcej informacji o wartościach firmy Hilti znajdą Państwo TUTAJ

Schindler zdobywa nagrodę “Top Employer 2024”!

Z przyjemnością dzielimy się informacją, że Schindler – firma członkowska Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej- partner projektu SwissIn – została wyróżniona tytułem TOP Employer 2024. To chyba najlepsza odpowiedź na pytanie: dlaczego warto stażować i wiązać przyszłość ze szwajcarskimi firmami.

 

Szwajcaria na pierwszym miejscu w “World Talent Ranking 2023”

Dziesiąty rok z rzędu Szwajcaria znalazła się na szczycie listy 64 gospodarek z ośmiu regionów w Światowym Rankingu Talentów IMD (World Competitiveness Ranking IMD)

Jakość życia w Szwajcarii, ustawowa płaca minimalna oraz systemy szkolnictwa podstawowego i średniego okazały się bezkonkurencyjne. Szczegółowy profil kraju dostępny jest na stronie: https://www.imd.org/country-profile/talent-switzerland-2023

Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym raportem: https://www.imd.org/centers/wcc/world-competitiveness-center/rankings/world-talent-ranking/

Zapraszamy na FUTURE CAREER MEETUP & UW

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych pracą w szwajcarskich firmach do udziału w spotkaniu FUTURE CAREER MEETUP & UW, które odbędzie się w ramach I Międzynarodowego Kongresu Helwetologicznego.

W programie:

  • prezentacja aktualnych ofert pracy, staży i praktyk w międzynarodowych firmach i instytucjach pozarządowych,
  • rozmowy na temat struktury konkretnych firm i możliwych ścieżek rozwoju zawodowego,
  • spotkania przedstawicieli biznesu i rozmów o ich oczekiwaniach wobec kandydatów,
  • nieformalna atmosfera, dobra kawa i przekąski

REJESTRACJA

I Międzynarodowy Kongres Helwetologiczny

I Międzynarodowy Kongres Helwetologiczny (28-29 czerwca, 2023) jest pierwszą zakrojoną na taką skalę inicjatywą akademicką
mającą na celu budowę platformy dla współpracy pomiędzy polsko-szwajcarskim środowiskiem
naukowym a otoczeniem społeczno-gospodarczym obu krajów w zakresie nauki, edukacji oraz działań
komercyjnych pomiędzy uczelnią a biznesem.

Celami Kongresu są:
– wymiana wiedzy, kompetencji i doświadczeń pomiędzy polsko-szwajcarskim środowiskiem naukowym
a otoczeniem biznesowym;
– prezentacja najnowszych trendów, możliwości i rozwiązań dla wspólnych działań obszarach nauki,
edukacji i współpracy akademicko-biznesowej;
– stworzenie platformy dla globalnej wymiany kontaktów.

Wydarzenie organizowane jest przez Ośrodek Studiów Szwajcarskich Uniwersytetu Warszawskiego,
stanowiący polsko-szwajcarskie centrum komercjalizacji i umiędzynarodowienia badań naukowych,
służące wymianie wiedzy, rozwiązań i doświadczeń pomiędzy podmiotami z obu krajów.

 

Model Opakowania wśród najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce

Model Opakowania należy do szwajcarskiej Grupy Model, od 140 lat zarządzanej przez kolejne pokolenia rodziny Model.

Grupa posiada 16 zakładów produkcyjnych w Europie i działa w sześciu strategicznych obszarach: opakowania z tektury falistej, opakowania z tektury litej, opakowania z tektury kaszerowanej, opakowania standardowe i materiały opakowaniowe, co-packing oraz usługi dystrybucyjne, produkcja papieru (z recyklingu). Główne rynki zbytu to Niemcy, Szwajcaria, Czechy, Polska, kraje Beneluksu, Austria, Francja, Słowacja, Chorwacja, Słowenia, Węgry oraz Bośnia i Hercegowina. Siedziba główna Grupy znajduje się w szwajcarskim Weinfelden.

Historia Modela w Polsce rozpoczęła się od Biłgoraja, gdzie 6 stycznia 1998 r. powstało pierwsze opakowanie. Fabryka posiadała wówczas jedną halę produkcyjną, dwie maszyny przetwórcze i zatrudniała 48 osób. Trwający, nieprzerwanie od tamtego czasu, proces inwestycyjny, przyniósł wymierne efekty.

Dziś Model Opakowania w Polsce tworzą trzy nowoczesne zakłady produkcyjne – w Biłgoraju, Czosnowie k. Warszawy i Nowej Soli.

Prowadzone w poszczególnych zakładach inwestycje prowadzą do stałego zwiększania powierzchni produkcyjnej, rozbudowywaniu parków maszynowych.  Wzrostowi produkcji i sprzedaży towarzyszy rosnąca liczba zatrudnionych. Dzisiaj ich liczba sięga blisko 900 osób.  Tym bardziej cieszy drugie miejsce rankingu Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022, Ranking powstał przy współpracy z firmą Statista. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Na ostatecznej liście znalazło się 300 najlepszych pracodawców w Polsce, ułożonych pod względem liczby zdobytych punktów, w podziale na branże.  Badanie miało charakter anonimowych ankiet przeprowadzonych wśród pracowników Modela.

– Drugie miejsce jest dla nas zobowiązaniem do kontynuowania wdrożonych lub niedawno zainicjowanych działań takich jak m.in. dbałość o bezpieczeństwo naszych pracowników i komfort ich pracy, promowanie postaw, zgodnych z naszymi wartościami, szeroki zakres benefitów, jasny system premiowania czy atrakcyjna premia roczna, na którą wszyscy pracujemy. Mamy głębokie przekonanie, że ludzie posiadający wspólny cel i wyznający podobne wartości mogą osiągnąć dosłownie wszystko. Tym bardziej, gdy idzie to w parze z satysfakcją z wykonywanej pracy, w  której spędzamy lwią część swojego życia. Chcemy żeby ludzie pracujący w Modelu byli dumni z tego faktu, żeby dobrze się tutaj czuli i chcieli współtworzyć naszą Modelową społeczność  – mówi Anna Krowicka, Szef Centrum Kompetencyjnego HR spółki Model Opakowania.

Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzona została na podstawie kwestionariusza, dostępnego za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz na stronie forbes.pl. Wypełniło go ponad 20 tysięcy Polaków. Respondenci oceniali m.in. warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej, możliwość rozwoju i awansu, czas pracy, a także prawdopodobieństwo, z jakim poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny.

Wyniki zostały ogłoszone pod koniec kwietnia br. Maksymalna liczba punktów, jaką mogła uzyskać firma w procesie badania, wynosiła 100. Badanie przeprowadzone zostało od września do października 2021 r.

 

Polsko-Szwajcarska Izba zawarła porozumienie o współpracy z Politechniką Śląską

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza oraz Politechnika Śląska w Gliwicach zawarły porozumienie o współpracy. Wśród planowanych działań znalazły się m.in. wspólne konferencje, warsztaty i seminaria poświęcone tematyce przedsiębiorczości i Przemysłu 4.0 oraz wspieranie rozwoju studentów Politechniki Śląskiej, między innymi poprzez promowanie praktyk i staży np. w ramach programu SwissIN. Bardzo się cieszymy na współpracę!

Porozumienie zostało sygnowane przez Rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz reprezentujących Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą – Prezesa Zarządu Michała Stępnia oraz Wiceprezesa Zarządu Rafała Kijonkę.

Umowa została podpisana przy okazji otwarcia Wystawy Clean Tech na Politechnice Śląskiej, organizowanej przez Ambasadę Szwajcarii z okazji 100-lecia placówki w Polsce.

Polsko-Szwajcarska Izba i SGH podpisały porozumienie o współpracy

Jest nam miło poinformować, że Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zawarły porozumienie o współpracy dotyczącej działań o charakterze edukacyjnym i rozwojowym. Szczególnie cieszy nas możliwość wsparcia studentów poprzez platformę Swischamber Internships – SwissIN.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym przez SGH poświęconym planowanej współpracy z Izbą: https://gazeta.sgh.waw.pl/wspolpraca-z-otoczeniem/sgh-i-polsko-szwajcarska-izba-gospodarcza-zawarly-porozumienie-o-wspolpracy